Olete oodatud Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu (EVÕL)

8. sügiskonverentsile

25.-26. novembril 2022.

Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit on katusorganisatsioon Eestis tegutsevatele võõrkeeleõpetajate aineühendustele ja võõrkeeleõpetajatele, kel puudub oma aineühendus.

Eesti Võõrkeeleõpetajate Liitu kuulub kuus keeleõpetajate aineühendust: Eesti Keele kui Teise Keele õpetajate Liit, Saksa Keele Õpetajate Selts, Soome Keele Õpetajate Selts, Vene Keele Õpetajate Selts, Eesti Inglise Keele Õpetajate Selts ja Prantsuse Keele Õpetajate Selts.

Liikmeks astumise kohta leiate info siit: https://www.voorkeelteliit.eu/kontakt/

  • 25.novembril toimub konverents Jõhvi Gümnaasiumis (Hariduse 5B, Jõhvi, 41534 Ida-Viru maakond): avaettekanne, plenaarettekanne, ringkäik Jõhvi Gümnaasiumis, töötuba huvitavate kohtumiste raames.
  • 26.novembril jätkub konverents TalTech Virumaa kolledžis (Järveküla tee 75, Kohtla-Järve, 30322 Ida-Viru maakond): avaettekanne, plenaarettekanne, omanäoliste koolide ettekanded, uuringu tutvustamine, EVÕLi tunnuskirjade kätteandmine, töötoad.

Sügiskonverentside traditsioon sai alguse 2015. aastal. Sügiskonverentsid on kui tõmbenumber. Sügiskonverentsidelt lahkutakse särasilmil. Võõrkeeleõpetajad said kokku Kohtla-Järvel liidu sügiskonverentsil 2017. aastal.

8.sügiskonverentsi läbivad teemad on: üleminek eestikeelsele õppele ja üleminekut toetavad tegevused, muudatused võõrkeeleõppes ja koolielu korraldamisel, õppijakeskse keeletunni läbiviimise võimalused.

Konverentsi eesmärk on:

  1. tõsta osalejate teadlikkust keeleõppes toimuvatest arengutest nii Euroopas (keeleõppe raamdokumendi sõsarväljaande muudatused) kui ka Eestis (eestikeelsele õppele üleminekut toetavad tegevused, ainekava muudatused, e-testide ja -hindamise arendused);
  2. jagada häid kogemusi muutustest koolielu korraldamisel, uuringutest, lõimingu, tehnoloogia ja visuaalse lihtsustamise rakendamise võimalustest keeleõppes ning näiteid keeleõppe materjalide koostamisest;
  3. suunata osavõtjaid oma õpetajatööd kohandama lähtudes globaalsetest muutustest ja õpetajatele esitatud väljakutsetest.

Majutus

Need, kes soovivad kohale tulla 25. novembril, saavad ööbida Jõhvis hostelis Nele (Kaare 11, Jõhvi). Eelbroneering on tehtud neljale kahekohalisele dušiga toale Vt. tube siit.

Hotelli ees on bussipeatus, kust saab sõita Kohtla-Järvele peatuseni Virumaa kolledž. Broneeringu soovi korral kirjutage Ene Petersonile (ene@peterson.ee)

Kui olete autoga, siis on võimalik ööbida ka Saka mõisa hotellis (10 km kaugusel Kohtla-Järvelt). Kiirustage, sest tubade arv on piiratud. Vt tube siit.

Osalemistasu 

Konverentsi osalemistasu sisaldab  25. novembri lõunat,  26. novembri tervitus-ja lahkumiskohvi /suupisteid, lõunat ja osalemistõendit.

Osalemine 25. novembril

Võõrkeeleõpetaja õppekaval õppiv üliõpilane, EVÕLi liige – 15 eurot, mitteliikmed – 25 eurot

Osalemine 26. novembril

Võõrkeeleõpetaja õppekaval õppiv üliõpilane, EVÕLi liige – 25 eurot, mitteliikmed 35 eurot

Osalemine 25. ja 26. novembril:

Võõrkeeleõpetaja õppekaval õppiv üliõpilane, EVÕLi liige – 40 eurot, mitteliikmed – 50 eurot

REGISTREERIMINE

Pärast registreerumist saate kinnituskirja kolme päeva jooksul pärast registreerimisvormi laekumist.

Registreerimine kestab kuni 18. novembrini  või niikaua kui kohti jätkub. – KOHAD ON TÄIS.

Lisad:

Konverentsi läbiviimist toetab  Haridus-ja Teadusministeerium.

Eesti Võõrkeelekeeleõpetajate Liit on Haridus- ja Teadusministeeriumi partner 2022 – 2024.

Küsimused ja lisainfo:

Ene Peterson, juhatuse esimees

E-post: ene@peterson.ee

Tel: + 372 5347 3836

EVÕLi koduleht:  www.voorkeelteliit.eu

Facebook: https://www.facebook.com/voorkeelteliit/

Uudiskirjad: https://www.voorkeelteliit.eu/uudiskirjad/