Hea õpetaja,

Brüssel, 19. juuni 2022

Euroopa Komisjon korraldab juba 16. korda 17-aastastele keskkooliõpilastele mõeldud tõlkevõistlust Juvenes Translatores, mis tänavu toimub 24. novembril. Võistlusele saab registreeruda alates 2. septembrist 2022.

Igal aastal tõlgivad ligikaudu 3000 õpilast kogu Euroopa Liidust üheleheküljelise teksti vabalt valitud ELi 24 ametliku keele paari vahel.

Selle populaarse konkursi eesmärk on edendada keeleõpet ja inspireerida noori keeleteadlasi. Võõrkeelte õppimine valmistab noori ette tööturule minekuks ja avab uusi võimalusi nii kodu- kui ka välismaal.

Kuna 2022 on Euroopa noorte aasta, on tänavuse teksti teema „Euroopa noored“. Praegusel keerulisel ja muutuval ajal on just noored need, kelle kujundada on meie tulevik, ning võõrkeelte tundmine aitab neil olla avatud, laiendada silmaringi ja mõista teisi kultuure.

Võistlustöid hindavad Euroopa Komisjoni kutselised tõlkijad, kes valivad võistlustööde seast iga ELi liikmesriigi kohta ühe võitja. Võitjad kutsutakse koos vanemate ja õpetajaga järgmisel kevadel Brüsselisse auhinnatseremooniale.

Loodan, et konkurss pakub teile huvi ning annate oma õpilastele võimaluse sel osaleda. Rohkem teavet leiate siit.

Heade soovidega

Žydrė Bakutytė

Tõlkevõistluse Juvenes Translatores koordinaator