10.oktoobril pidas Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts oma selleaastase konverentsi Tallinnas. Mitte mõne kooli ruumides, nagu oleks soovinud, vaid tuttavas Hestia Hotel Europas. Seoses keerulise olukorraga oli osalejaid tavalisest tunduvalt vähem ja puudusid välislektorid.

Ülevaate olukorrast õpetajakoolituses andis oma plenaar ettekandes Maris Saagpakk Tallinna Ülikoolist.

Konverentsi moto oli „Saksa keel mänguliselt“. Mängimine on õppimine. Loomulikult on võimalik midagi õppida ja seejuures mitte mängida. Aga tunduvalt raskem on mängida, ilma selle juures midagi õppimata.   Töötube viisid läbi Maigi Varusk (Miina Härma Gümnaasium) teemal „Grammatifon – grammatika natuke teisiti“, Eve Zekker (Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium) „Keeleõpe distantsilt“. Rõhutamaks koostöövajadust erinevate võõrkeelte õpetajate seltside vahel, oli kolmanda töötoa „Keeleõppemängud“  läbiviijaks Karola Velberg Soome Keele Õpetajate Seltsist. Kui me räägime koostööst, siis seda see ongi. Meil, keeleõpetajatel, on palju ühist ja palju üksteiselt õppida. Kasutame seda potentsiaali ära!

ESÕS andis üle oma Frieda-auhinnad:

  • Ene Kübarsepp  (Pärnu Kuninga Tn Põhikool) –  Aasta tegija – kauaaegse toimeka tegevuse eest ESÕSis, Baltimaade saksa keele olümpiaadi korraldamise eest;
  • Piret Steinberg (Rakvere Reaalgümnaasium) – Aastate tegija – kauaaegse toimeka tegevuse eest ESÕSis ja selle juhtimise eest;
  • Mari Eerme (Kadrioru Saksa Gümnaasium) – Aastate tegu – Goethe Instituudi initsiatiivil läbiviidava laulukonkursi „Lautstark“ organiseerimise eest.

Palju õnne pärjatutele ja aitäh kõigile osavõtjatele!

Kalle Lina

ESÕS esimees