Aeg: 22. – 23. november 2019 

Koht: Tartu, Dorpat konverentsikeskus  (Turu 2, TASKU, Tartu) 

Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit (EVÕL) tähistab viienda sügiskonverentsiga „EVÕL 10 – sajaga edasi!“ oma 10. aastapäeva. EVÕL asutati 5. detsembril 2009 heade mõtete linnas – Tartus. Asutajateks olid Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit, Eesti Soome Keele Õpetajate Selts ja Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts. Aastatel 2012-2018 on liiduga ühinenud Vene Keele Õpetajate Selts, Eesti Inglise Keele Õpetajate Selts ja Eesti Rootsi Keele Õpetajate Selts ning 18 üksikliiget.

husa keeleÕppe nurgakiviks on pÄdevad ja entusiastlikud Õpetajad

Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit on katusorganisatsioon Eestis tegutsevatele võõrkeeleõpeta-jate aineühendustele ja võõrkeeleõpetajatele, kel puudub oma aineühendus. 

Katusorganisatsiooni tegevuse eesmärgiks on keelelise mitmekesisuse toetamine, keele-õppe populariseerimine, võõrkeelte oskuse ja võõrkeeleõpetaja elukutse väärtustamine, keeleõpetajate professionaalse arengu toetamine. 2019.a. on juubeliaasta. 10. aastapäeva ürituste raames on toimunud ümarlaud, laiendatud  aastakoosolek ja keelte laat, valminud on reklaamklipp innustamaks võõrkeeleõpetajaid ühinema võõrkeeleõpetajate ühendustega, ettevalmistamisel on liidu tegevust sõnas ja pildis tutvustav e-raamat. 

Ees seisab 5. sügiskonverents.
Sügiskonverentsidega tehti algust 2015. aastal, kui Tartus toimus esimene sügiskonverents „Digiajastu võõrkeeleõpetus ja -õpetaja.“ Varasemate sügiskonverentside läbivateks teemadeks olid digiajastu kooli iseärasused, õppija ja õpetaja ning keele õppimise ja õpetamise mittetraditsiooniliste võimaluste tutvustamine. 

 

10. aastapÄeva konverentsi teemad 

  • Võõrkeelte hetkeseis ja võõrkeeleõpetajate ettevalmistus.
  • Võõrkeeleõpetaja professionaalse arengu toetamise võimalused: programmid ja projektid, uuenduslikud õppematerjalid, kasulikud veebikeskkonnad ja -vahendid.
  • Teistmoodi õpe: kaasav ja praktiline keeletund, loovuse ja kriitilise mõtlemise arendamine keeletunnis.
  • Õpetaja kui õppija ja uurija.
  • Täiskasvanute õpetamine.
  • Eesti keele aasta – riigikeel 100.

Konverentsi formaat ja tÖÖkeeled 

22. novembril on võimalus kuulata plenaarettekannet (inglise keeles), avaettekannet „Teekond tublist suurepäraseks: kujutluspilt 20 -aastasest EVÕList“, ettekandeid ja vestlus-ringi „Võõrkeelte hetkeseis ja võõrkeeleõpetajate ettevalmistus“ (eesti keeles).

Suursündmuseks on konverentsil 2019.a. Euroopa keeleõppe tunnuskirjade kätteandmine. 

EVÕL tunnustab aastate tegijaid, aktiivseid liikmeid, häid koostööpartnereid ja toetajaid. 

23. novembril on võimalik kuulata ettekandeid ja osaleda töötubadeseesti, inglise, saksa, vene ja soome keeles. Miks mitte osaleda hispaania, itaalia, rootsi, läti või jaapani keele tunnis õppija rollis või rahvusvahelisi inglise, saksa, vene ja prantsuse keele eksameid tutvustavates töötubades? 

Konverents  lõpeb keelte laadaga, kus on võimalik külastada 14 õpikeskust. Konverentsil osaleb rekordarv esinejaid – 45. 

KULTUURIPROGRAMM 

22. novembril organiseerime tunniajase (kell 18 -19) soome-ugri püsinäituse külastuse eesti, vene ja inglise keeles. Pärast ekskursiooni algab vastuvõtt ERMi kohvikus Pööriöö.

MAJUTUS 

Dorpat hotell* (3superior***) pakub märksõna “EVÕL” kasutades majutust soodushinnaga: standard klassi tuba ühe inimese kasutuses 52,00 EUR/öö; standard klassi tuba kahe inimese kasutuses 65,65 EUR/öö.

Osalejad broneerivad majutuse ise ja tasuvad majutuse eest ise hotellis. Broneeringuid (märksõna „EVÕL“) ootab hotell e-postile: info@dorpat.ee 

Hotell saadab pärast broneerimist kinnituse 24 tunni jooksul. 

OSALEMISTASU  

2-päevase konverentsi täispakett (kohvipausid, 2 lõunat, vastuvõtt, konverentsimaterjalid, osalemistõend). 

EVÕLi liikmetele – 45 eurot, mitteliikmetele 65 eurot 

ERMi ekskursioon (sh tellitud buss): 5 eurot 

Osalemine ühel päeval (kas 22. või 23. novembril) 

EVÕLi liikmetele – 20 eurot, mitteliikmetele 35 eurot 

22. novembril ERMi ekskursioon (sh tellitud buss): 5 eurot; vastuvõtt: 15 eurot 

VT Ajakava ja tutvu teesidega.

REGISTREERIMINE 

Registreerimine on lõppenud, kuna kohad on täis.

INFO 

Ene Peterson, EVÕLi juhatuse esimees 

E-post: ene @peterson.ee 

 Tel: +372 53 47 38 36 

 

 

 

Konverentsi läbiviimist toetab Haridus-ja Teadusministeerium