Kloogaranna Noortelaager võõrustas neljal päeval Eesti Saksa Keele Õpetajate Seltsi korraldatud  lastelaagrit, mis kestis 23.-26. juulini. Laagri kasvatajad olid Diana Kollin-Poom (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Katre Merilaid (Kindluse Kool)  ja Kalle Lina (Rakvere Vabaduse Kool) ning selles osales kokku 22 last 16 koolist üle Eesti. Selleaastane keskne teema oli „Loomad“.

Laagri esimene päev algas piduliku üritusega kell 12.00, kus lapsed tutvusid omavahel mängude abil ja õppisid laagrilaulu. Pärast mõnusat lõunasööki jätkusid pidulikud tegevused, kus lapsed kujundasid laagrilipu ja osalesid muinasjuttude loosimisel, millest valmis hiljem teatrietendus.

Õppetöö oli laagris samuti tähtsal kohal. Ühes õppetunnis õpiti läbi piltide ja harjutuste loomasõnu ning teises tutvustati omastava käände kasutamist. Uute teadmiste omandamine oli lõbus ja kaasahaarav ning lapsed näitasid suurt huvi.

Õhtul olid kõik elevil näidendiproovidega, et valmistuda põneva teatriõhtu jaoks.

Laagri teist päeva alustati hommikuvõimlemisega. Seejärel järgnesid töötoad, kus lapsed said joonistada oma lemmikloomi ja õppida loomade nimesid saksa keeles. Pärast lõunasööki toimus jalutuskäik Treppoja kaunisse loodusesse ning rannaskäik ja ujumine. Õhtul küpsetati Stockbroti ja grilliti vahukomme.

Kolmandal päeval keskenduti õppetööle, kus harjutati isikuliste asesõnade käänamist ning õpiti ka tegusõnade pööramist olevikus. Seejärel toimusid näidendiproovid, kus lapsed said oma teatrioskusi lihvida ja kus tuntud muinasjuttudesse põimiti laagris õpitud sõnavara. Laagrielu Highlight’iks olidki viimase õhtu teatrietendused.

Iga õhtu viimaseks ühistegevuseks oli saksakeelsete multifilmide vaatamine.

Laagri viimasel päeval oli aeg lõpuüritusteks ja hüvastijätuks. Lapsed said osalemistõendi, diplomeid ja laagrimeeneid ning punusid sõbrapaelu, et hoida laagrimälestusi kaua südames.

Neljal päeval pakuti lastele maitsvat toitu ning kõik jäid söögiga rahule. Kasvatajad olid hoolivad ja toetasid laste aktiivset osalemist erinevates tegevustes.

Kloogaranna Noortelaager oli täis naeru, uusi sõpru ja meeldejäävaid hetki. Lapsed õppisid mitte ainult saksa keelt, vaid ka meeskonnatööd ja sõpruse ning loomadest hoolimise olulisust.

Üritust toetas Goethe Instituut.

Kalle Lina

ESÕS esimees