Reisimine on üks populaarsemaid hobisid – niisugune oli ühe täherägastiku lahenduslause. Reisimine oli selleaastase saksa keele laagri läbiv teema. Ehk seepärast oligi 35 osalejat 15 koolist üle Eesti kokku tulnud. Nelja päeva sisse mahtusid keeleõpe, käsitöö, laulmine, jalutuskäik Treppojale ja rannamõnud. Maastikumängu kontrollpunktides tuli rakendada õpitut, olla osav, valmistada looduslikest materjalidest postkaart, õppida selgeks luuletus. Reisimisteemalist sõnavara tuli kasutada ka viimase õhtu teatritükis. Laste fantaasia on piiritu ja nii valmis neli humoorikat etendust. Nendeks ettevalmistumiseks oli antud ohtrasti aega.

Grilliõhtul ei küpsetatud seekord vorstikesi, vaid tehti Stockbroti – lõkkeleiba. Magustoiduks olid aga vahukommid.

Traditsioonilise ööhäire asendasime Ööülikooliga. Nüüd teame, mis kell tasub õppetööd korraldada.

Viimasel päeval jagati hulgaliselt diplomeid, meeneid, loositi välja laagrilipp ja punuti sõbrapaelu. Tagasiside laagrile, kasvatajatele ja kaaslastele oli ülivõrdes.

Tänavuse laagri aitasid ette valmistada ja korraldada Katre Merilaid (G. Otsa nim Tallinna Muusikakool), Eve Zekker (Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium), õpetajatest abielupaar Stefanie ja Jörg Saksamaalt ja allakirjutanu. Täname Hueberi kirjastust kottide ja mappide eest, Saksa saatkonda materiaalse ning Goethe Instituuti finantsilise toetuse eest.

Kalle Lina

ESÕS esimees